حامد نراقی

تهیه‌کننده برنامه

تولید کننده محتوا

مدیر برنامه‌ها و تبلیغات

دیجیتال مارکتر

خبرنگار

حامد نراقی

تهیه‌کننده برنامه

تولید کننده محتوا

مدیر برنامه‌ها و تبلیغات

دیجیتال مارکتر

خبرنگار

نوشته شده در سایت حامد نراقی

چرا در نوسانات قیمت نباید خودرو بفروشیم؟ دلایل چیست؟

شهریور ۱۹, ۱۴۰۰ اخبار و بلاگ
چرا در نوسانات قیمت نباید خودرو بفروشیم؟ دلایل چیست؟

بازار خودرو این روزها نوسانات قیمت زیادی دارد و برای برخی از مالکان خودرو وسوسه‌انگیز شده است.یکی از اشتباهات رایج در بازار خودرو که توسط مالکان انجام می‌گیرد، فروش خودرو در نوسانات قیمتی بازار است. در این مطلب به شما می‌گوییم که چرا نباید این اشتباه را انجام دهیم.

در بازار پرنوسان خودرو همیشه واسطه‌ها و دلالان بازار برای سودجویی خود، مالکان خودرو را وسوسه به فروش خودرو می‌کنند. اما این فروش خودرو برای مالکان خودرو خطراتی را در بر دارد.

 

چرا در نوسانات قیمت نباید خودرو بفروشیم؟

شاید شما هم بپرسید چرا در نوسانات بازار نبایید خودروی خود را بفروشیم. در ادامه دلایل نفروختن خودرو در نوسانات قیمت را با هم بررسی می‌کنیم.

 

اول: ارزان فروختن در نوسانات قیمت

در بازار پرنوسان خودرو، این مورد که به خاطر جا ماندن از قطار گران فروشی، زودتر از اوج یا ثبات قیمت خودروی خود را بفروشیم، احتمالش زیاد است. پس در این موارد تعجیل در فروش سبب می‌شود که خودروی خود را با قیمت پایین‌تری از قیمت نهایی بازار بفروشیم.

 

دوم: شایعات بازار خودرو

در زمان نوسانات قیمت، شایعات بسیاری در بازار خودرو منتشر می‌شود. همین شایعات می‌تواند ما را گمراه کند و سبب شود که بازیچه دست دلالان و شایعه‌پراکنان شده و تصمیمات اشتباه بگیریم.

 

سوم: ارزان فروختن و گران خریدن خودرو

تحلیل‌های غلط از بازار باعث می‌شود خودروی خود را ارزان بفروشیم و خودروی بعدی را گران بخریم. این موضوع یکی از رایج‌ترین احتمالات بازار نوسانات خودرو در سال‌های گذشته بوده است.

 

چهارم: فشار روانی

شما اگر در بهترین شرایط و موقعیت دوران نوسانات قیمت‌ها خودرو، معامله کنید، باز هم یک فکر و بار روانی همراه‌تان هست که کاش زودتر یا دیرتر معامله کرده بودم. این افکار اکثرا پس از ثبات بازار هم همراه ذهن شما می‌ماند.

 

پنجم: موج تصمیم‌های اشتباه پس از فروش خودرو

در نوسانات قیمت بازار خودرو، پس از فروش اتومبیل شخصی‌تان، موجی از تصمیمات اشتباه به سراغ شما می‌آید که می‌تواند کامتان را تلخ کند. خرید خودرویی که دوست ندارید، نخریدن خودرو تا ثبات بازار، اقدام عجولانه برای خرید، استفاده از پول خودرو در بازارهایی چون بورس و رمزارزها و موارد مشابه، تصمیمات اشتباه و عجولانه پس از فروش خودروی شخصی در نوسانات قمیت بازار خودرو است.

 

منبع: سایت شخصی حامد نراقی

Taggs:
۱ Comment
  • Janet ۶:۳۲ ب٫ظ شهریور ۱۹, ۱۴۰۰ پاسخ

    Liiiiiike👌👌👌

Write a comment